Mýty kolem skinheadů

25. března 2008 v 20:08 | Šnek
Psáno stylem ,,lež,,-pravda

United colours

"Každý skinhead je rasista." - Podstata skinheadství nikdy nesouvisela s rasismem, ba naopak - skinheadská kultura vždy spojovala černou a bílou mládež. V dnešní době je téměř celosvětovou záležitostí a skinheadská hudební scéna spojuje lidi různých ras a národů.

"Pokud skinhead nepodporuje pravici, podporuje levici." - Skinhead nemusí podporovat žádný politický směr. Podstata skinheadství totiž nesouvisí s žádnou politikou. Politické přesvědčení je osobní věcí každého člověka. (Některé politické směry si navíc - podle mého názoru - se skinheadskou subkulturou odporujou viz. tento článek )

"Skinheadi vznikli na Jamajce (nebo v Německu nebo v USA)." - Skinheadi vznikli ve Velké Británii. Na Jamajce vznikla subkultura Rudeboys, která byla s tou skinheadskou propojená, a taktéž odtamtud pochází originální skinheadská muzika - reggae a ska. V USA vznikla idea SHARP. V Německu vznikl nacismus a ten s původními skinheady nemá naprosto nic společného.

"Bílé tkaničky značí skinheada rasistu a červené levicového skinheada." - Barva tkaniček je pouze věcí stylu. Tradiční skinheadi nosí (vedle černých) převážně bílé, červené nebo žluté tkanice - jejich barva však nemá žádný význam.

"Každý dnešní český skinhead je rasista (nebo neonacista)." - V České republice je dnes velké množství nerasistických i protirasistických skinheadů a je možné setkat se s nimi téměř po celé zemi. Pořádají také spoustu hudebních akcí. Jen se o nich - narozdíl od těch neonacistických - nemluví v médiích. Neonacističtí ,,skinheadi,, často vzbuzují odpor v komunitě nerasistických skinheadů a čím dál, tím více neonacistů od skinheadské vizáže upouští (Jedním z důvodů je špatná pověst, kterou skinheadi získali právě díky nim).

"Skinheadi nesnáší pankáče." - Skinheadská a punková hudební scéna jsou téměř v celém světě (včetně ČR) provázené a i jako kultury jsou si pankáči se skinheady blízcí - i přes hodně odlišností.


United colours 2
 

42 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama